Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda praca w Jednostce Certyfikującej to idealna szansa dla Ciebie.
U nas zobaczysz, jak przebiega proces certyfikacji od A do Z, poznasz obieg dokumentacji między jednostką, klientami a inspektorami terenowymi, lepiej zrozumiesz przepisy dotyczące certyfikacji Ekologicznej, a to wszystko w pozytywnej atmosferze pasjonatów takich jak Ty.
Jeśli to miejsce dla Ciebie, skontaktuj się z nami już dziś.
Wielu praktykantów/stażystów zostaje z nami na dłużej!
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji na stronie: https://bk.sggw.edu.pl/oferty-pracy/praktykant-ka-w-jednostce-certyfikujacej-systemy-jakosci-zywnosci-3/
Szanowni Państwo,
Główny Inspektor JHARS poinformował o pojawieniu się fałszywych certyfikatów/alertów.
Fałszywe certyfikaty/Alerty:
ALEU-19/2023 dotyczący wysokiej zawartości azotu amonowego w nawozach oznaczonych jako "do stosowania w produkcji ekologicznej, importowanych z Chin. Nazwy tych nawozów: Azopril N13, Nova N12-0-3, Orgamax 15-5-0-2, Solferti 11-0-5, Solferti 7-0-7-S. Mogą znajdować się one na rynku europejskim pod różnymi nazwami.
ALEU-6/2023 dotyczący zdecertyfikowania migdałów (nr partii 20294MNB, ilość 24 000 kg), sprzedanych przez producenta EXPERGREEN SRL (Via Torino, 8512040 Vezza d’Alba - (CN), Włochy).
ALEU-64/2022 dotyczący fałszywego certyfikatu nr CE-013752-2020 oraz certyfikatu NAQS, którymi posługuje się podmiot Evo Organic Foods s.l. (Juan Bravo Nº3 Bloque A 28006, Madryt, Hiszpania).
ALEU-46/2022, dotyczący sfałszowanego certyfikatu zgodności producenta BORGES AGRICULTURAL & INDUSTRIAL EDIBLE OILS, SAU, wydanego w dniu 16.06.2021 r., ważnego od 16.06.2021 r. do 30.06.2023 r. Na sfałszowanym certyfikacie został zmieniony m.in. adres producenta.
W związku z powyższym faktem przypominamy Państwu o obowiązku weryfikacji certyfikatów Swoich dostawców. Należy również odpowiednio udokumentować przeprowadzoną weryfikację certyfikatów, dokonaną przed zakupem produktów.
Szanowni Państwo,
Rolnictwo ekologiczne staje się coraz bardziej popularne nie tylko ze względu na metodę wytwarzania produktów, ale daje również większe możliwości w uzyskaniu dopłat. Od dłuższego czasu obserwujemy coraz większe wsparcie dla ekologicznych producentów rolnych.
W ramach wniosku o przyznanie dopłat, można ubiegać się o:
Aby uzyskać ww. płatności należy w odpowiednim terminie złożyć wniosek do ARiMR oraz podlegać nadzorowi jednostki certyfikującej (np. Centrum Jakości AgroEko sp. z o.o.). W 2023 r. termin składania wniosków został wydłużony do 30 czerwca. Ostateczny termin złożenia wniosku to jednak 25 lipca 2023 r. (za każdy dzień roboczy opóźnienia będzie stosowane zmniejszenie płatności w wysokości 1 proc. należnej kwoty płatności).
Dodatkowo w sierpniu br. rozpocznie się nabór wniosków o wsparcie finansowe w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Zamierzeniem programu Rozwój Małych Gospodarstw 2023 jest osiągnięcie lepszej orientacji rynkowej mikro, małych oraz średnich gospodarstw, a tym samym – zwiększenie ich konkurencyjności poprzez wzrost wartości sprzedaży wyprodukowanych lub przetworzonych produktów rolnych. To właśnie producenci ekologiczni będą mogli liczyć na maksymalną kwotę pomocy, która osiągnie nawet 120 tys. zł. O wypłacie środków będzie decydowało miejsce na liście i system punktowy. Warto zaznaczyć, że spośród wszystkich kryteriów najwięcej punktów (4 pkt.) może otrzymać rolnik uczestniczący w systemie rolnictwa ekologicznego – pod warunkiem, że powierzchnia użytków rolnych gospodarstwa objęta tym systemem stanowi co najmniej 50 % powierzchni użytków rolnych tego gospodarstwa. Nabór wniosków, zgodnie z określonymi w harmonogramie terminami, przewidziano w dniach od 1 do 30 sierpnia br. Wnioski przyjmować będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Harmonogram naborów wniosków o przyznanie pomocy w 2023 r.: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/harmonogram-naboru-wnioskow-w-ramach-ps-wpr
Jeszcze wcześniej bo od 5 czerwca do 5 lipca 2023 r. rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane m.in. z racjonalizacją produkcji, wprowadzaniem innowacji czy zmianą profilu swojego gospodarstwa będą mogli starać się o dofinansowanie. Wsparcie finansowane będzie z PROW 2014-2020.
W tym naborze również będzie dokonywana ocena punktowa. O kolejności przysługiwania pomocy będzie decydowała suma uzyskanych punktów. Za uczestnictwo w systemie rolnictwa ekologicznego również będą przyznawane dodatkowe punkty - jeśli co najmniej 50% powierzchni gruntów zostanie objętych systemem rolnictwa ekologicznego. Aby uzyskać punkty za kryterium związane z uczestnictwem w systemie rolnictwa ekologicznego, w momencie składania wniosku o przyznanie pomocy należy już posiadać certyfikat.
https://www.gov.pl/web/arimr/poddzialanie-413-modernizacja-gospodarstw-rolnych-obszary-a---d
Zachęcamy zatem do wcześniejszego zgłaszania się do Centrum Jakości AgroEko. sp. z o.o., abyśmy mogli w terminie wydać certyfikaty oraz aby ekologiczni producenci rolni mogli skorzystać z możliwych dopłat https://www.agroeko.com.pl/certyfikowane-obszary/rolnictwo-ekologiczne/zgloszenie
Szanowni Państwo,
informujemy, że na stronie internetowej IJHARS w zakładce https://www.gov.pl/web/ijhars/jednostki-certyfikujace został zamieszczony Wspólny katalog środków w przypadku stwierdzonych niezgodności, o którym mowa w 41 ust. 4 rozporządzenia 2018/848.
Szanowni Państwo,
informujemy, że termin składania Rocznego Planu Produkcji na rok 2023 dla producentów ekologicznych został przedłużony do dnia 19 czerwca br.
Ponadto Roczny Plan Produkcji wystarczy wysłać do jednostki wyłącznie na maila: rppTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nie ma potrzeby wysyłania Pocztą/ kurierem.
Dodatkowo informujemy, iż zamiast Rocznego Planu Produkcji można przesłać do jednostki Wniosek o przyznanie płatności na rok 2023 w formie elektronicznej (eWniosek składany do ARiMR), oczywiście można go wysłać wyłącznie drogą e-mailową.
Szanowni Państwo,
informujemy, że termin składania Rocznego Planu Produkcji na rok 2023 dla producentów ekologicznych został przedłużony do dnia 15 maja br.
Ponadto Roczny Plan Produkcji wystarczy wysłać do jednostki wyłącznie na maila: rppTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nie ma potrzeby wysyłania Pocztą/ kurierem.
Dodatkowo informujemy, iż zamiast Rocznego Planu Produkcji można przesłać do jednostki Wniosek o przyznanie płatności na rok 2023 w formie elektronicznej (eWniosek składany do ARiMR), oczywiście można go wysłać wyłącznie drogą e-mailową.
Szanowni Państwo,
27.03.2023 r. organizujemy szkolenie. Zapraszamy do zapisów. Więcej informacji w zakładce SZKOLENIA.
Szanowni Państwo,
Od dnia 01.01.2023 r. Certyfikat zgodności wydawany będzie wyłącznie w formie elektronicznej, przy użyciu zintegrowanego skomputeryzowanego systemu weterynaryjnego (system TRACES). Wykaz certyfikatów dostępny będzie na stronie https://webgate.ec.europa.eu/tracesnt/directory/publication/organic-operator/index.
Od roku 2023, zgodnie z przepisami prawa, nie będziecie Państwo otrzymywali certyfikatu w formie papierowej.
Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że z dniem 1 czerwca 2022 r. jednostka certyfikująca Centrum Jakości AgroEko Sp. z o.o. zmienia swoją siedzibę.
Adres nowej siedziby:
ul. Młynarska 42
01-171 Warszawa
Od dnia 01 czerwca 2022 r. wszystkie przesyłki pocztowe należy kierować na nowy adres siedziby. Jednocześnie informuję, że numer fax 22 884 00 21 przestaje być aktywny, natomiast adresy e-mail oraz numery telefonów nie ulegną zmianie.