Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
    sekretariat@agroeko.com.pl             666 338 204  

Znaki graficzne

Centrum Jakości AgroEko Sp. z o. o.

 

 Logo

Rolnictwo Ekologiczne 

uelogo

 

Unijne logo produkcji ekologicznej powinno być umieszczane na wszystkich paczkowanych produktach ekologicznych, które zostały wyprodukowane przez producentów zarejestrowanych i kontrolowanych na terenie Unii Europejskiej. Umożliwia to ich wprowadzenie do obrotu jako produktów ekologicznych, spełniających wymogi produkcji ekologicznej.

Wymagania dotyczące znakowania produktów ekologicznych zostały zawarte w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/848 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych i uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 834/2007 (Dz.U. L 150 z 14.06.2018, z późn. zm.) oraz aktami delegowanymi, wykonawczymi oraz uzupełniającymi.

W szczególności stosując logo produkcji ekologicznej należy zwrócić uwagę na jego minimalną wielkość, kolor (Pantone nr 376 lub zielony [50 % zielono-niebieski + 100 % żółty] w czterokolorowym procesie drukowania) i proporcje. Długość unijnego logo produkcji ekologicznej musi wynosić co najmniej 9 mm, a szerokość co najmniej 13,5 mm, zaś proporcja jego wysokości do szerokości musi być równa 1:1,5. W przypadku bardzo małych opakowań minimalna wielkość logo może zostać wyjątkowo zmniejszona do wysokości 6 mm.

W jednym polu widzenia z unijnym logo produkcji ekologicznej powinien znaleźć się numer kodowy jednostki certyfikującej, a bezpośrednio pod numerem kodowym jednostki – oznaczenie miejsca, w którym wyprodukowano nieprzetworzone produkty rolnicze, z których wytworzono produkt końcowy.

 

Szczegóły dotyczące stosowania logo produkcji ekologicznej: 

[Wytyczne KE dotyczące stosowania logo produkcji ekologicznej]

 

Logo produkcji ekologicznej do pobrania w różnych formatach:

https://ec.europa.eu/info/food-farming-fisheries/farming/organic-farming/organic-logo_pl

 

Back to top