Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zmiana formularzy wniosków o odstępstwa od warunków produkcji ekologicznej

13 lipiec 2021

 

Szanowni Państwo,

Informujemy, że na stronie internetowej IJHARS w zakładce Co robimy → Rolnictwo ekologiczne → Odstępstwa od warunków produkcji ekologicznej, (https://www.gov.pl/web/ijhars/odstepstwa-od-warunkow-produkcji-ekologicznej) zamieszczone zostały nowe, zaktualizowane formularze wniosków o wydanie zgody na odstępstwa, tj.:


- formularz F-2/BRE-07-IR-01 Wniosek o wydanie zgody na wprowadzenie do gospodarstwa, w celu odnowienia stada, nieekologicznych samic w liczbie większej niż przewiduje art. 9 ust. 3 rozporządzenia Komisji (WE) nr 889/2008,


- formularz F-5/BRE-07-IR-01 Wniosek o uznanie z mocą wsteczną uprzedniego okresu, jako części okresu konwersji,


- formularz F-9/ BRE-07-IR-01 Wniosek o wydanie zgody na wprowadzenie do ekologicznej jednostki produkcji drobiarskiej nieekologicznego drobiu.

Dodatkowo informujemy, że do 31.08.2021 r. ustanowiony został okres przejściowy, w którym jednostki certyfikujące oraz WIJHARS mogą rozpatrywać wnioski o odstępstwa, złożone przez producentów na poprzednio obowiązujących formularzach.